Монако се измъкна в Азербайджан и излезе първи (видео)

Френският Монако успя да измъкне равенство 1:1 при гостуването си на Карабах и по този начин се изкачи на първо място в група  "J" на турнира Лига Европа. Възпитаниците на португалския спец Леонардо Жардим се измъкнаха щастливо на стадион "Тофиг Бахрамов" в Баку, благорадение на куриозен гол на Иван Кавалейро в 72-ата минута. Това бе първи гол във вратата на азербайджанския тим в домакински двубой от последните шест мача на Карабах в европеските клубни турнири. Той обаче дойде с голяма доза шанс, след като Кавалейро притисна вратаря на домакините Ибрахим Шехич при една върната към него топка и той я прати в тялото му, а оттам и в собствената си мрежа за крайното 1:1.

Преди това домакините бяха взели аванс благодарение на гол на Самуел Арментерос в 39-ата минута. Шведският нападател се измъкна зад отбраната на монегаските, възползвайки се от груба грешка на Андреа Раги, който покри засадата и сам срещу Даниел Субашич не сгреши за 1:0.

След почивката гостите натиснаха своя съперник, но трудно създаваха положения пред вратата на Шехич. Все пак в 72-ата минута техният натиск даде резултат и грешка на вратаря доведе до изравняване на резултата с гол на Кавалейро.

Ремито изкачва Монако на първо място в групата с шест точки след една победа и три ремита в четири мача. Карабах пък остана последен с четири точки, след като бе дори първи в групата при резултат 1:0. Тотнъм и Андерлехт имат същия актив като Карабах - 4 точки и всеки един от тях може да измести Монако от първата позиция при успех на "Уайт Харт Лейн" тази вечер.

ФК КАРАБАХ - МОНАКО 1:1
1:0 - Арментерос (39)
1:1 - Кавалейро (72)