Байерн хвърли зверски бой на Арсенал, англичаните почти са аут (видео)

След смазващо превъзходство Байерн (Мюнхен) направи Арсенал да изглежда като средняк от Бундеслигата, разгромявайки го с 5:1 в двубой от Група "F" на Шампионската лига, който по принцип трябваше да е дерби. Така англичаните почти сигурно отпадат от надпреварата, защото са последни в класирането, на цели 6 точки от германците и Олимпиакос, който в другия мач от групата надви Динамо (Загреб) с 2:1. Само сложна въртележка в групата, включваща две победи за Арсенал в последните два кръга и издънки на съперниците може евентуално да ги класира за осминафиналите. При равенство в точките се гледат сблъсъците помежду, което означава, че може да се стигне до директен минифинал между гърците и Арсенал на 9 декември в Пирея. Преди това гърците трябва да загубят в Мюнхен, а по същото време тимът на Арсен Венгер да победи Динамо на свой терен. След това в Атина Арсенал трябва да търси и победа, която е по-изразителна от това 3:2, с което Олимпиакос спечели в Лондон.

Баварците отказаха англичаните с три гола още до почивката, дело на Роберт Левандовски (10'), Томас Мюлер (29') и Дейвид Алаба (44'), а след това Ариен Робен (55') реализира с първото си докосване. Оливие Жури (69') направи срама по-малък с хубаво изпълнение, но Мюлер (89') не показа и капка милост, оформяйки крайното 5:1. Баварците пропуснаха още поне няколко чисти възможности, като особено през първата част Петер Чех показа изключителни намеси.

Джосеп Гуардиола избра атакуваща формация едновременно с Мюлер, Левандовски, Дъглас Коща и Кингсли Коман. При Арсенал нямаше много възможности за ротация и съставът беше този, който всички очакваха.

Успехът на "топчиите" преди две седмици беше предпоставка за напечен сблъсък тази вечер, но на терена се повтори обичайната картинка от домакинствата на Байерн в Бундеслигата в последно време. Гостите не знаеха къде се намират и почти не играеха с топката.

И така резултатът беше открит още в 10-ата минута, когато Левандовски се измъкна майсторски от засадата и засече точно центриране на Тиаго Алкантара.

Само две минути след това Месут Йозил засече топката с ръка и логично това не беше зачетено като гол.

Петер Чех прояви майсторство в рамките на няколко секунди в 16-ата минута, когато на три пъти се намеси решително след удари на Коман и Левандовски.

В 29-ата минута обаче класата на вратаря не му помогна, защото Мюлер шутира и топката се отклони в тялото на Пер Мертезакер, с което стана неспасяема - 2:0 за Байерн.

Националът на Чехия отново впечатли с намеси след шутове на Мюлер и Коща в края на полувремето, но секунди след това Дейвид Алаба го направи безпомощен с ювелирно изпълнение - 3:0.

Само за първото полувреме играчите на Пеп Гуардиола бяха стреляли общо 15 пъти по посока на вратата на съперника.

През втората част не се промени нищо, като в 55-ата минута Робен покачи на 4:0 с първото докосване на топката, обирайки паяжината на мрежата на Чех.

След това Байерн логично свали темпото и започна да пази сили, което пък позволи на Арсенал да организира няколко атаки. В 57-ата минута Санти Касорла се озова сам срещу Мануел Нойер, но не успя да го преодолее. Това, все пак, стори Жиру в 69-ата минута, за да посъбуди заспалите фенове от Острова.

До края Байерн пропусна две чисти възможности - веднъж чрез Робен и веднъж чрез Мюлер, за да се стигне до 89-ата минута, когато германецът окончателно вгорчи вечерта на англичаните с пето попадение в мрежата им.

Борбата в групата продължава с двубоите от петия кръг на 24 ноември, като тогава Байерн приема Олимпиакос, а Арсенал е домакин на Динамо.

БАЙЕРН - АРСЕНАЛ 5:1
1:0 Левандовски (10)
2:0 Мюлер (29)
3:0 Алаба (44)
4:0 Робен (55)