Марек откри новата зала в Дупница с 0:3 от Белогорие в ШЛ (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният първенец на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) започна със загуба тазгодишното си участие в Шампионската лига, с което бе открино напълно реконструрирана спортна зала в града. Момчетата на треньора Найден Найденов паднаха от вицешампиона на Русия Белогорие (Белгород) с 0:3 (15:25, 15:25, 17:25) в първия си мач от Група А, игран пред 1750 зрители.
Марек - Белогорие 0:3
В следващия 2-и кръг дупничани гостуват на шампиона на Турция Аркас (Измир), а Белогорие е домакин на вицешампиона на Германия Берлин Рисайклинг Волейс. Срещите са на 17 ноември (вторник) съответно от 19,00 и 17,00 часа българско време.

Първият гейм на срещата тръгна отлично за руският гранд, който бързо поведе първо с 3:0, а след това със 7:1 след силни изяви на Роман Данилов и Дмитрий Красиков. Въпреки тайм-аута за Найден Найденов, последва отличен блок на Данилов и 8:1. Последваха атака и силен ас на Михаел Манджуков и 8:3. Белогорие си върна преднината при 12:5 след успешна атака на сръбския национал Марко Ивович и единична блокада на Руслан Ханипов. Двата тима продължиха равностойно до втората техническа пауза, която дойде при 16:9 за вицешампиона на Русия след атака-пайп на Ивович. Резултатът стана 19:11 след контра на Дмитрий Красиков. В крайна сметка волейболистите на Белогорие спокойно взеха гейма с убедителното 25:15 след блок-аут и ас тип "чекмедже" на Ивович.
Втората част започна равностойно до 3:3, след което Белогорие поведоха със 7:3 след бърза атака през центъра на Дмитрий Мусерский и атаки в аут на Борислав Апостолов и Георги Елчинов. Техническата пауза пък дойде при 8:4 за руския тим след силна атака на Роман Данилов. Разликата набъбна до 12:6 след поредна атака и силен ас на Данилов, което накара Найден Найденов да вземе тайм-аут. Независимо от това, последваха нови две директни точки за Данилов и блокада на Мусерский и 15:6. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:7 за Белогорие след нова бърза атака на Мусерский. Разликата се запази до 20:11 след грешка от сервис на Борислав Апостолов, след което руският гранд затвори гейма в своя полза при 25:15 след грешка на дупничани.
И третия гейм стартира по-добре за Белогорие, които поведоха с 5:2 след нови силни изяви на Роман Данилов и Дмитрий Мусерский. Последваха два аса на Данилов и 7:2. Техническата пауза пък дойде при 8:3 за руснаците след атака в аут на Димитър Дулчев, които влезе в края на втората част. Равностойната игра между двата тима продължи до 12:7, след което последваха две грешки на Белогорие и 12:9. Руският гранд, обаче, успя да си върне преднината до 16:11. Резултатът нарасна до 20:13 след контра на Дмитрий Красиков и отличен блок на Руслан Ханипов. Въпреки тайм-аута за Найден Найденов, последваха атака в аут на Дулчев и силна контра на Данилов и 22:13. Волейболистите на Белогорие спечелиха без проблеми гейма с 25:17 след сервис в аут на Георги Елчинов, а с това и мача с 3:0.
Най-резултатен за Марек стана Георги Елчинов със скромните 6 точки (2 аса, 27% ефективност в атака, 47% позитивно и 12% перфектно посрещане), а Михаел Манджуков и влезлият на него място Димитър Дулчев добавиха по 5 точки.
Над всички за Белогорие бе Роман Данилов с 13 точки (5 аса!!!, 3 блока и 33% ефективност в атака) за победата.
МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА, БЪЛГАРИЯ) - БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД, РУСИЯ) 0:3 (15:25, 15:25, 17:25)

МАРЕК: Владимир Лобутов 1, Михаел Манджуков 5, Станислав Величков 2, Георги Елчинов 6, Борислав Апостолов 2, Павел Душков 1 - Мартин Божилов-либеро 1 (Ангел Велков, Николай Манчев 1, Димитър Дулчев 5, Мартин Иванов)
Старши-треньор: Найден Найденов
БЕЛОГОРИЕ: Сергей Антипкин, Роман Данилов 13, Дмитрий Красиков 6, Марко Ивович 8, Дмитрий Мусерский 5, Руслан Ханипов 6 - Роман Мартинюк-либеро (Александър Сафонов, Александър Косарев 1, Константин Лесик 2)
Старши-треньор: Борис Колчинс.
СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача МАРЕК - БЕЛОГОРИЕ 0:3 - ТУК!!!