Хеттрик на Тайлър Сегин донесе победа на Далас

Тайлър Сегин реализира хеттрик, а неговият Далас Старс спечели с 5:3 като гост на Бостън в пореден мач от Националната хокейна лига. С трите си гола Сегин премина границата от 300 точки в кариерата си, като така стана първият хокеист, избран в драфта през 2010 година, който прави това.

Нападателят на Далас отбеляза първия, втория и четвъртия гол за успеха на тима си, а Юрки Йокипака и Алекс Голигоски добавиха другите два за гостите. За Бостън головете реализираха Колин Милър и Луи Ериксон на два пъти.

С победата Далас се откъсна на върха в Западната конференция с 20 точки, докато Бостън е осми на Изток с 14 точки.

В дербито в дивизия Метрополитън Ню Йорк Рейнджърс не остави шансове на гостите от Вашингтон и ги победи с 5:2. Оскар Линдберг, Кевин Хейс, Кевин Клайн, Дерик Брасард и Джарет Щол бяха точни за "рейнджърите", които с победата изпревариха именно столичани на върха в класирането в дивизията. За гостите руснакът Алекс Овечкин и шведът Маркус Йохансон бяха точни през първата и втората третина.
В канадското дерби на вечерта Отава записа успех над водача в Източната конференция Монреал с 2:1 след продължение.

Жан-Габриел Паго изведе гостите от Отава напред в резултата в началото на втората третина, но три минути по-късно Дейл Уайс изравни. В заключителната част нов гол не падна, което наложи мачът да бъде решен в продължение. В него Кайл Турис се оказа най-съобразителен, реализирайки само 34 секунди след началото му, за да донесе важния успех на Отава.

С победата "сенаторите" се придвижиха до второто място в Атлантическата дивизия с 14 точки, но все още изостават на цели 9 от водача Монреал.

Срещи от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада, резултати:

Бостън - Далас 3:5
Ню Йорк Айлендърс - Ню Джърси 1:2
Ню Йорк Рейнджърс - Вашингтон 5:2
Монреал - Отава 1:2 след продължение
Детройт - Тампа Бей 2:1
Сейнт Луис - Лос Анджелис 0:3
Колорадо - Калгари 6:3
Едмънтън - Филаделфия 4:2