ЦСКА прояви милост на "Армията" (видео)

Отборът на ЦСКА записа пореден успех в първенството на "В" група. "Червените" постигнаха заслужен успех с 2:0 над Сливнишки герой. Попаденията вкараха двама от футболистите, които в днешния мач бяха на резервната скамейка и се появиха в игра през втората част. Преслав Йорданов изведе своя тим напред в 72-ата минута, а Петър Витанов увеличи аванса в 87-ата. Мачът се игра на стадион "Българска армия", като домакин бе Сливнишки герой.

ЦСКА бе по-добрият тим и съвсем спокойно "армейците" можеха да победят с доста по-изразителен резултат. Футболистите на Христо Янев направиха множество пропуски. Само в последните пет минути от срещата Борис Галчев не успя да се разпише, въпреки че три пъти бе останал сам срещу вратаря.

ЦСКА - Сливнишки герой
В 16-ата минута Борис Галчев отправи силен изстрел и вратарят на домакините изби, но не се намери футболист на ЦСКА, който да нанасе повторен удар.

В 32-ата минута Момчил Цветанов бе изведен на добра позиция, но вместо да шутира, се опита да намери свой съотборник и сгреши.

Две минути по-късно Галчев изведе Цветанов сам срещу вратаря, но бившият състезател на Литекс отново не успя да прониже стража Симеонов.

В 41-ата минута Цветанов направи нов пропуск сам срещу вратаря.

Втората част с нищо не се различаваше от първото полувреме. ЦСКА атакуваше, а тимът на Венци Рангалов се бранеше и рядко минаваше центъра. В 53-ата минута Галчев уцели горната греда с прехвърлящ удар.

В 55-ата минута бранител на символичните домакини изчисти от голлинията, след като Галчев бе насочил топката към очертанията на вратата.

В 66-ата минута Цветанов се размина с топката и не успя да отбележи на празна врата. Малко по-късно и Самир Аясс се нареди на опашката от пропускащи чисти положения.

В 72-ата минута падна така желаният гол от феновете на ЦСКА. Галчев центрира отдясно, Преслав Йорданов влезе на скорост и опъна мрежата - 1:0.

Сливнишки герой успя да застраши вратата на "армейците" чак в 75-ата минута. При центриране отдясно Стоян Колев се намеси колебливо, но бранителите пред него бяха нащрек и с общи усилия предотвратиха опасността.

Сливнишки герой - ЦСКА 0:2
В 87-ата минута Петър Витанов сложи точка на спора, след като прониза втарата на символичните домакини с удар с левия крак за 2:0.

В минутите до края на двубоя Галчев пропусна три пъти сам срещу вратаря.

В 90-ата минута Светослав Диков получи директен червен картон за грубо нарушение.

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ - ЦСКА 0:2

0:1 Пр. Йорданов 72
0:2 Витанов 87