Ван Гаал: Трудно е срещу руски отбори

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал призна класата на руските отбори след измъчената победа с 1:0 над ЦСКА (Москва) в двубой от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Холандецът не скри радостта си и от първото попадение за тима си след продължила над 400 минути голова суша.

"Изпитах облекчение след гола. Всички видяхме един Манчестър Юнайтед, какъвто искаме да гледаме. Създадохме много положения за гол срещу един много организиран отбор. Чакахме дълго своя шанс, контролирахме играта в 89 минути. Изпуснахме за 60 секунди и можехме да загубим. Това не означава, че не заслужавахме да спечелим.

Сега можем да си отдъхнем. Манчестър Юнайтед по традиция играе трудно срещу руски отбори. Дори и в най-добрите си години не е печелил у дома срещу тимове от тази страна. Всички очакват лесен мач, но не се получава така на практика. Лесни победи в ШЛ няма. Вкарахме страхотен гол. Радвам се за представянето ни, резултата и това, че сме на върха в класирането", коментира холандският мениджър.