ПСВ се върна в играта след важен успех над Волфсбург (видео)

Отборът на ПСВ (Айндховен) постигна важна победа в борбата си за класиране на елиминациите на Шампионската лига. Холандците надделяха с 2:0 над Волфсбург в четвъртия мач на двата тима от Група "B" на надпреварата. Преди две седмици германците бяха победили със същия резултат като домакин, така че в момента головата разлика на двата тима ще бъде решаваща кой да бъде по-напред в класирането при равни точки, както е в момента - по шест.

През първата част двата тима не успяха да създадат особено много чисти положения пред двете врати, но все пак домакините бяха по-близо до гола. Малко преди почивката Локадия можеше да изведе ПСВ напред, но пропусна. Десетина минути след подновяването на играта нападателят се поправи и даде преднина на тима си. Той се възползва от чудесен извеждащ пас на Люк де Йонг, който го остави сам срещу вратаря и не сбърка. Последва натиск на гостите, но отбраната на ПСВ се справи отлично. Пет минути преди края на мача домакините нанесоха решителен удар за победата. Един дълъг пас на Андрес Куардадо почти от тъч-линията изведе Де Йонг сам срещу вратаря и нападателят с техничен удар прехвърли Диего Беналио, за да подпечата успеха.

Така двата тима поделят втората позиция в групата с по шест точки и еднаква голова разлика. ПСВ обаче има повече попадения на сметката си и затова в момента е по-напред в подреждането. Лидер е Манчестър Юнайтед със седем на на дъното е ЦСКА (Москва) с четири.