Рууни сложи край на головата суша и изстреля Юнайтед на върха, Миланов с цял мач на "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Юнайтед положи кански усилия, но победи с 1:0 ЦСКА (Москва) на "Олд Трафорд" в ключов двубой от Група "В" на Шампионската лига, благодарение на което "червените дяволи" се изкачиха на върха на временното класиране два кръга преди края. Уейн Рууни вкара единственото попадение в 79-ата минута, слагайки край на серията от три поредни двубоя, в които селекцията на Луис ван Гаал не успяваше да се разпише.

Джеси Лингард отново получи шанс да започне като титуляр за "червените дяволи", като за сметка на това Андер Ерера остана на скамейката за началото. Антони Марсиал, който вкара гола за своите в гостуването на ЦСКА, бе партньор на Уейн Рууни в атаката на домакините. Майкъл Карик започна вместо контузения Морган Шнайдерлин, а Ашли Йънг също беше титуляр за сметка на Матео Дармиан.

Българският национал Георги Миланов започна за ЦСКА (Москва), а Ахмед Муса водеш атаката на "армейците". Сейду Думбия остана на скамейката за началото и се появи през втората част.

Юнайтед започна активно и още в третата минута Рууни стреля опасно, но встрани от целта. Малко по-късно именно английският национал изведе много добре Лингард, но Акинфеев се намеси блестящо. В 16-ата минута сантиметри не достигнаха на Мата да засече по-добре и да превърне в гол едно центриране на Блинд. Още веднъж Лингард не бе точен след пробив на Йънг, който бе много активен в предни позиции тази вечер. Именно той центрира за пореден път в 36-ата минута, а Рохо засече от въздуха на далечната греда, но и този път топката премина встрани от целта. Така тоталното игрово и териториално превъзходство на домакините не бе материализирано преди почивката. Гостите играха много подредено в отбрана през първите 45 минути, но рядко минаваха в половината на съперника и не създадоха нищо интересно в предни позиции.

Второто полувреме започна с нов пропуск на Рохо, който засече с глава центриране от корнер, но пак не бе достатъчно точен. В 66-ата минута Луис ван Гаал реши да замени Марсиал с Фелаини, като решението да бъде изваден голмайсторът на отбора бе посрещнато с освирквания от голяма част от феновете на "Олд Трафорд".

Домакините два пъти претендираха и за дузпи, а в 71-ата минута Рууни пропиля поредната възможност, след като получи пред малкото наказателно поле от Мата, но се засуети и не успя да нанесе така чакания от привържениците на Юнайтед голов удар.

В 78-ата минута Думбия пропусна златна възможност да даде аванс на ЦСКА, след като бе изведен от Муса зад отбраната на Юнайтед. Де Хеа излезе и първоначално изби, но топката премина зад гърба му. Думбия стреля втори път, но Смолинг изчисти от голлинията. В следващата минута домакините най-сетне стигнаха до гола. Георги Миланов изгуби топката в своята половина. Карик центрира надясно, където Лингард мигновено продължи от въздуха, асистирайки по брилянтен начин на Рууни, който засече с глава - 1:0. Малко след това Лингард, който направи много добър мач, можеше да удвои, но Акинфеев изби удара му.

В крайна сметка Юнайтед заслужено постигна втората си победа в групата и излезе на върха във временното класиране със седем точки. ПСВ Айндховен и Волфсбург имат по шест, а ЦСКА е с четири.