Астана игра смело и изненада Атлетико, Мъри Стоилов с втора точка в ШЛ (видео)

Астана на Станимир Стоилов спечели втора точка в Група "C" на Шампионската лига, след като записа героично нулево равенство с големия фаворит Атлетико Мадрид в Казахстан. Преди две седмици "дюшекчиите" разгромиха своя съперник с 4:0 на "Висенте Калдерон", но днес не успяха да покажат добра игра срещу отбора на Астана, който отново демонстрира, че на свой терен е трудно да бъде победен.

Фернандо Торес започна като партньор на Антоан Гризман в атаката на гостите. Ел Ниньо бе предпочетен пред Джаксън Мартинес, който остана на скамейката за началото. Гилерме Сикейра и Саул също започнаха като титуляри в селекцията на Диего Симеоне.

Станимир Стоилов също заложи на двама нападатели в лицето на Серикжан Мужиков и Джуниър Кабананга.

В 11-ата минута "дюшекчиите" създадоха първата голова опасност. Ерич не успя да боксира добре при центриране от корнер през неговата врата, топката стигна до Тиаго, който стреля отблизо, но в последния момент ударът му бе блокиран от Шомко, който се хвърли самопожертвувателно на пътя на топката. Играчите на Астана опитваха да действат смело в предни позиции, като най-активен очаквано бе Кабананга. Домакините бяха доста агресивни в центъра на терена и често отнемаха топката от своите съперници в първия половин час. Астана дори създаде няколко разбърквания пред вратата на Облак.

В 32-ата минута Торес пропусна чудесна възможност да открие резултата след грешка на Постников, който остави едно дълбоко центриране да стигне до испанеца, който чукна топката, но тя премина встрани.

Точно преди почивката Коке опита много интересен изстрел директно от пряк свободен удар, въпреки че ъгълът бе малък и в тази ситуация центрирането изглеждаше по-логично. След нестандартното изпълнение на испанеца топката срещна напречната греда.

В 63-ата минута Джаксън Мартинес замени неубедителния Торес. Гризман имаше възможност 1/4 преди края, но и неговият удар по диагонала не бе точен и премина в страни. Секунди след това топката за втори път срещна напречната греда на вратата на Ерич след хубав удар на Габи. Като цяло обаче Атлетико вдигна оборотите след 70-ата минута и натисна своя съперник.

В самия край Ерич спаси удар на Караско от добра позиция. Така късният натиск на гостите не даде резултат и отборът на Станимир Стоилов спечели втора точка в груповата фаза.