Впечатляващ Берое разгроми Черно море във Варна - Спас Делев бе неудържим (видео)

Берое постигна впечатляващ резултат срещу Черно море във Варна, разгромявайки моряците с 3:0 в мач от 14-ия кръг на "А" група. За гостите от Стара Загора се разписаха Неманя Милисавлевич, Том и Исмаил Иса, но над всички в тази среща бе Спас Делев, който асистира за първите две попадения на своя тим.
Първата сериозна опасност дойде в 8-ата минута, когато Тодор Паланков сбърка и позволи на Стивън Петков да се откъсне сам срещу вратаря, но нападателят на заралии бе настигнат от Кулибали, който му отне топката.
В 16-ата минута и моряците застрашиха вратата на противника. Райков стреля от фаул, но Макенджиев спаси. Седем минути по-късно пред заралии се откри отлична възможност да открият резултата, когато Иво Иванов стреля с глава от границата на малкия петалт след центриране от корнер, но Китанов улови.
Така се стигна до 28-ата минута, когато гостите от Стара Загора стигнаха до гол. Спас Делев подаде към Милисавлевич, сърбинът преодоля Кулибали и с мощен шут от 11-12 метра разстреля Китанов - 1:0 за Берое.
Началото на втората част започна с двуостра игра. Първо Берое организира опасна атака, а после моряците пропуснаха невероятна възможност за изравнително попадение. Тя дойде в 48-ата минута, когато първо Стенио стреля с глава в напречната греда след центриране отдясно, а при добавката Кулибали не успя да вкара от 5-6 метра.
Само пет минути по-късно Берое бе близо до втори гол. Андонов нахлу отляво в наказателното поле, но не успя да подаде точно към намиращия се на празна врата Спас Делев, тъй като центрираната топка се удари в крак на бранител и излезе в корнер.
В 59-ата минута гостите организираха нова добра комбинация, която завърши с втори гол. Спас Делев изведе резервата Том сам срещу вратаря и бразилецът се разписа с техничен шут по земя. Това пък бе втора асистенция за Делев в мача.
Черно море беше близо да се върне в мача, но в 64-ата минута Андреас Васев не успя да вкара отблизо, стреляйки опасно, но Макенджиев прояви добър рефлекс и изби в корнер.
В 82-ата минута тимът на Петър Хубчев за малко не вкара трети гол, когато Исмаил Иса центрира към Андонов, но шутът от воле на нападателя профуча над напречната греда.
Това се случи в заключителните секунди на даденото от рефера петминутно продължение на мача. Георги Андонов преодоля Кулибали и подаде към абсолютно непокрития Исмаил Иса, за когото не представляваше проблем да оформи крайното 3:0 за Берое.
С този убедителен успех зелено-белите се доближиха на само точка от второто място в класирането, докато моряците продължават да са на шестата позиция и поне на този етап сериозно изостават от местата, даващи право на излаз в Европа.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 0:3