Тотнъм нанесе седма поредна загуба на Астън Вила (видео)

Отборът на Тотнъм продължава с доброто си представяне от началото на сезона в Премиър лийг. Тази вечер лондончани надиграха с 3:1 Астън Вила и нанесоха седма поредна загуба на бирмингамци пред погледа на новия им мениджър Реми Гард. Муса Дембеле в 3-ата, Деле Али в 45-ата и Хари Кейн в 93-ата минута отбелязаха трите попадения за успеха на Тотнъм, който е в отлична серия от 10 поредни двубоя без загуба на сметката си. Джордан Аю пък вкара почетното попадение за гостите в 79-ата минута.

Тотнъм започна мача по отличен начин и още в 3-ата минута стигна до откриване на резултата. Муса Дембеле получи на крилото, пребори с тяло Киърън Кларк и нахлу в наказателното поле, след което стреля през краката на вратаря и отбеляза за 1:0. Гостите пък отговориха с чудесен пробив на Скот Синклер и опасен изстрел в 11-ата минута, но Юго Лорис бе на мястото си и спаси.

Тотнъм обаче действаше по-активно в предни позиции и в 25-ата минута Хари Кейн се освободи в наказателното поле и отправи опасен изстрел, който бе спасен с мъка от вратаря. В 45-ата минута домакините стигнаха и до втори гол. При едно центриране в наказателното поле защитник изчисти лошо и прати топката в краката на Деле Али, който от воле бе точен за 2:0.

През втората част "шпорите" леко намалиха темпото, но въпреки това в 70-ата минута бяха близо до нов гол след опасен изстрел на Кристиан Ериксен от фаул.

Астън Вила обаче постепенно успя да се съвземе и в заключителните минути обсади вратата на съперника. В 78-ата миута Леандро Бакуна опита далечен удар, който се отби от гредата. Само минута след това Джордан Аю намали резултата. Той стреля от границата на наказателното поле и след коварен рикошет в защитник топката се озова във вратата на Лорис за 2:1. В 83-ата минута пък Руди Жестед направи страхотен пропуск, след като Лорис излезе неразчетено, но нападателят на бирмингамци с глава не уцели опрзнената врата. След това отново Аю стреля опансно от дистанция.

В добавеното време на мача обаче Тотнъм организира прекрасна контраатака, Хари Кейн бе изведен на стрелкова позиция и с прекрасен изстрел не остави шансове на вратаря, с което окончателно реши спора в мача за крайното 3:1.

След тази победа Тотнъм събра актив от 20 точки и излезе на 5-ото място в класирането. Астън Вила пък остава на дъното с едва 4 спечелени точки до момента.