Петър Занев с цял мач при победа на Амкар, пропуска следващия (видео)

Българският национал Петър Занев изигра цял мач за своя руски Амкар (Перм) при победата с 1:0 над Терек (Грозни). Левият бранител започна като титуляр в селекцията на Гаджи Гаджиев и се справи много добре със задачите си на терена, след като помогна на отбора си да не допусне гол. В 17-ата минута на двубоя той получи жълт картон за фаул срещу Игор Лебеденко, който е пети за сезона за него и ще го извади от следващия двубой на Амкар, който е срещу Уфа.

Единственото попадение в мача отбеляза Ризван Уциев в 51-ата минута. Поражението прекъсна серията от пет поредни мача без загуба за тима от Грозни, и в същото време е първа победа за Амкар в последните четири срещи. Трите точки изкачиха пермци на 9-а позиция в класирането с актив от 16. Терек е една позиция по-напред в подреждането и с четири точки повече в актива си.