Два шедьовъра продължиха възхода на Атлетик Б (видео)

Отборът на Атлетик Билбао навлиза във все по-добра форма и днес записа нов успех в Примера. Баските удариха с 3:1 като гост новака Бетис, а два от головете им бяха истинска наслада за окото. Младокът Иняки Уилиямс се превърна в централна фигура в двубоя на "Бенито Вийямарин". Той откри резултата в 8-ата минута, в а самия край на полувремето се разписа с пета. След почивката негова игра с ръка доведе до дузпа за домакините, реализирана от Рубен Кастро, преди мощен шут от воле на Раул Гарсия да сложи точка на спора.

Бетис загуби предишните си две домакинства и феновете на "вердибланкос" не искаха да станат свидетели на трета поредна загуба, но началото беше отчайващо. Защитниците не успяха да изчистят топката след едно центриране и най-добре в ситуацията се ориентира Уилиямс, който с плътен удар от границата на наказателното поле матира Антонио Адан. Последва пропуск на Ариц Адурис, но в 45-ата минута Иняки Уилиямс отбеляза нов гол. Нападателят на Атлетик засече с пета подаване на Раул Гарсия за 0:2 и за пръв път в кариерата си отбеляза два гола в шампионатен мач.

През второто полувреме надеждите на Бетис се върнаха, когато Уилиямс отклони с ръка центриране на Хоакин и реферът посочи бялата точка. Опитният Рубен Кастро не сбърка, макар че Горка Ираисос успя да докосне топката. Ентусиазмът на домакините бе попарен в 80-ата минута от Раул Гарсия. Бившият футболист на Атлетико Мадрид не се поколеба да стреля веднага след пас на Адуриц и оформи победата на баските.

В класирането отборът на Ернесто Валверде е на 8-о място с 14 точки, а Бетис има 12 пункта и е на 14-а позиция.