Кубан вкара 6 на Локо Москва (видео)

В мач от 14-ия кръг на руското първенство отборът на Кубан постигна впечатляваща победа над Локомотив (Москва) с 6:2. В тима от Краснодар през всичките 90 минути игра българският национал Станислав Манолев. Домакините направиха най-силния си мач за сезона и показаха, че постепенно тръгват нагоре, след като в един момент се намираха в зоната на изпадащите. За "железничарите" пък това е трета поредна загуба във всички турнири. Въпреки това, столичани остават на второ място в класирането, но разликата с лидера ЦСКА (Москва) вече е 9 точки.

Началото на головата фиеста постави Владислав Игнатиев, който се разписа срещу бившия си отбор. До 19-ата минута резултатът вече беше 3:0 - разписаха се Лоренсо Мелгарехо и Игор Армаш, който засече с глава центриране от фаул.

Домакините не спряха дотук и до почивката забиха още два гола. Първо Ибрахима Балде подаде на Мелгарехо и той отблизо не сбърка, а в 39-ата минута Сергей Ткачов се разписа директно от корнер.

През второто полувреме гостите се постараха да избегнат пълния резил и върнаха два гола. В 63-ата минута Байе Ниасе изскочи сам срещу Александър Беленов и прати топката под плонжа му, а в 76-ата точен беше и Александър Коломейцев. Това обаче не беше всичко, защото в добавеното време Роман Шишкин си вкара автогол и направи победата на Кубан още по-изразителна.