Монтана с първа победа в Суперлига

Волейболният отбор на Монтана записа първа победа в Суперлигата, след като се наложи у дома над Пирин (Разлог) с 3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:15) в мач от 2-ия кръг, игран тази вечер в зала „Огоста”.

Домакините затвориха трудно първия гейм, в който дълго време бяха догонващи, с 26:24. Във втората част гостите от Пирин пробиха през центъра блокадата на своя съперник и се поздравиха с успех след 25:21. В следващите два гейма момчетата на треньора Петър Шопов сведоха до минимум грешките си при посрещането и блока и заслужено ликуваха след 25:20 и 25:15.

Така двата тима имат по 3 точки във временното класиране след 1 победа и 1 загуба и делят 3/8-о място с още 4 отбора. В следващия 3-и кръг монтанчани гостуват на шампиона Марек Юнион Ивкони, а Пирин е домакин на ЦСКА. Срещите са съответно на 9 ноември (понеделник) от 18,00 часа и на 6 ноември (петък) от 17,30 часа.

Монтана – Пирин (Разлог) с 3:1 (26:24, 21:25, 25: 20, 25:15)