Хамбургер заспа за 8 минути и после беше късно (видео)

Хамбургер ШФ допусна нелогична донякъде домакинска загуба с 1:2 от Хановер 96 в заключителния двубой от кръга в Бундеслигата и има само една победа в последните си пет срещи. "Червените шорти" поведоха още в 6-ата минута чрез Михаел Грегорич, след което пропуснаха още няколко положения. Веднъж и гредата спаси гостите след изстрел на Марсело Диас от пряк-свободен удар, а Рон-Роберт Цийлер се намеси решително в 36-ата минута, парирайки изстрела на излезлия сам срещу него Николай Мюлер.

Нещата не се промениха и всички на "Фолкспарщадион" очакваха второто попадение. Много близо до него беше Свен Шиплок в 58-ата минута, но ударът му беше неточен.

И точно тук всичко се обърна с краката на нагоре за тима от Хамбург. В ответната атака Емир Спахич направи необмислен шпагат в наказателното поле и помогна на появилият се като смяна Уфе Бек да спечели дузпа, която Хироши Кийотаке реализира без никакви проблеми. След само още осем минути Хановер направи нова силна акция и Салиф Сане реализира впечатляващ гол с глава, надскачайки защитниците пред Рене Адлер.

След това играта отново се пренесе пред вратата на "96", но атаките бяха стихийни и гостите удържаха аванса си, с което напуснаха зоната на изпадащите за сметка на Вердер (Бремен).