Посрещнаха шампионите и медалисти по лека атлетика за спортисти с увреждания

С цветя и специални поздравления от името на министър Красен Кралев бяха посрещнати днес на летище София световните шампиони, медалистите и призьорите от Световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Доха (Катар).

На шампионата на планетата, който приключи преди ден световни титли завоюваха Стела Енева в тласкането на гюле (F57), Мустафа Юсеинов в хвърляне на копие (F55) и Ружди Ружди в тласкането на гюле (F55), който постави и рекорд на първенството с резултат 11,81 метра. Златните отличия на Енева и Ружди им донесоха и директни квоти за Параолимпийските игри в Рио де Жанейро догодина, но отпадането от олимпийската програма на хвърлянето на копие лиши от квота Мустафа Юсеинов. Стела Енева спечели още сребърен медал в мятането на диск, а Дечко Овчаров бронзов в същата дисциплина.

Даниела Тодорова завоюва две бронзови отличия в хвърлянето на копие (F56) и тласкането на гюле (F55). Само 4 сантиметра не достигнаха на Радослав Златанов, за да се окичи с медал в скока на дължина (Т13) и с резултат от 6,61 метра зае четвъртото място. С подобрени лични резултати на гюле и хвърлянето на копие младата ни надежда Георги Киряков зае съответно девето и седмо място в класирането. Доайенът сред параатлетите Иванка Колева е с осмо място в тласкането на гюле (F57) и девето в мятането на диск.

ФОТОГАЛЕРИЯ от завръщането на българските параолимпийци ТУК!!!