Мениджърът на Нотингам обвини Димитър Евтимов за загубата от Шефийлд Уензди

Мениджърът на Нотингам Форест Дъги Фридман обвини младия български вратар Димитър Евтимов за загубата с 0:1 от Шефийлд Уензди на "Хилзбъро" във вчерашния двубой от 14-ия кръг на Чемпиъншип. 22-годишният Евтимов започна за първи път като титуляр в официален мач, след като беше привлечен от Чавдар Етрополе още като юноша през лятото на 2011 година. Той замени в стартовия състав контузения титуляр Доръс Де Врийс.

Българският младежки национал се справи на ниво, като допусна само една грешка при гола на Фернандо Форестиери в 68-ата минута, когато позволи не особено силния удар от 20 метра на родения в Аржентина нападател да го изненада и топката премина под плонжа му, за да влезе в мрежата.

"За съжаление един млад и неопитен вратар ни струва точката, въпреки че преди това той се справи добре", каза Фрийдман. "Това е безценен урок, който научихме от младия вратар в този мач", допълни той. Евтимов игра едва за втори път с екипа на Нотингам Форест, след като на 21 април 2014 година той дебютира като резерва в последните 10 минути на гостуването на Лийдс Юайтед в първенството. "Грешката е най-добрият учител", коментира в "Туитър" българският страж. Нотингам записа седми пореден мач без успех и се свлече на 17-о място в класирането с 14 точки.