Баутиста Агут отрази 6 мачбола и се класира за финала във Валенсия

Представителят на домакините Роберто Баутиста Агут отрази шест мачбола и се класира за финала на турнира по тенис в испанския град Валенсия с награден фонд 604155 долара.

Поставеният под номер 7 Баутиста Агут се наложи над Стийв Джонсън (САЩ) с 4:6, 6:3, 7:6(8) след малко повече от два часа игра.

Джонсън, който през миналата седмица загуби мача за титлата във Виена от друг испанец Давид Ферер, имаше първи мачбол в 12-ия гейм на решаващия трети сет, а след това пропиля аванс от 6:3 точки в тайбрека.

На финала 27-годишният испанец, който търси първи трофея за сезона, ще се изправи срещу португалеца Жоао Соуза.

Соуза победи Вашек Поспишил (Канада) с 6:4, 6:4 и също се стреми към първа титла за годината, като ще се опита да прекрати серия от три поредни загуби на финал на турнири на АТП за сезона.