На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Лион пребори десет от Троа и излезе втори (видео)

Отборът на Лион постигна трудна, но важна победа в гостуването си на Троа от 12-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" се наложиха с минималното 1:0, макар съперникът им да игра с 10 човека от средата на първото полувреме. Този успех обаче изкачи тима на Юбер Фурние на 2-ото място във временното класиране.

Гостите стояха по-добре на терена, но трудно стигаха до чисти голови положения. В 36-ата минута те получиха и числено предимство, след като Корентен Жан получи леко пресилен директен червен картон за нарушение срещу противников футболист. Едва в 78-ата минута обаче играчите на Лион стигнаха до гол и той падна от дузпа, реализирана от Клаудио Бово. В края на мача пък ново попадение на гостите бе отменено.

Така Лион събра актив от 23 точки и излезе на 2-ото място в таблицата, но изостава на цели 9 от лидера Пари Сен Жермен. Троа пък остава на дъното на таблицата с едва 4 спечелени точки и все още без победа на сметката си.