Добруджа с първа победа в Суперлигата след 3:0 над Левски

Волейболният вицешампион на България Добруджа 07 (Добрич) записа първа победа в Суперлигата, след като надигра като домакин Левски с 3:0 (25:14, 25:16, 25:20) в мач от 2-ия кръг, игран тази вечер пред около 600 зрители в местната зала "Добротица".

Така добричлии, които стартираха в първенството с променен и подмладен състав, взеха първа победа в шампионата и записаха първите си три точки в акктива. "Сините" пък, които са изцяло с много млад състав, допуснаха втора поредна загуба. В следващия кръг Добруджа гостува на Арда (Кърджали), а Левски е домакин на Миньор (Перник).

Подкрепяни от своите фенове домакините от Добруджа имаха водеща роля през първите два гейма и ги затвориха в своя полза с разлика - 25:14 и 25:16. В третата част, обаче, "сините" се активизираха, като се получи оспорваност. Левскарите даваха солиден отпор и дори поведоха на два пъти до равенството 16:16. Две последователни техни грешки, обаче, им костваха равновесието, като добричлии взеха аванс, запазиха го до край и приключиха мача след 25:20.