"Син" юноша посече Левски в Плевен

Спартак (Плевен) взе скалпа на Левски 2014 и записа третата си победа през сезона в Националната Баскетболна Лига. Възпитаниците на Александър Дяковски надиграха “сините” в зала “Балканстрой” със 76:70, въпреки че треньорското ръководство на тима разполагаше с ротация от едва шестима баскетболисти. В герой за домакините се превърна Герасим Николов, който екзекутира доскорошния си отбор с две поредни ключови тройки в края.

Спартак има 3 победи и 1 загуба от началото на сезона, докато Левски е с обратен баланс - едва 1 победа и цели 3 поражения.

Милован Савич изигра страхотен мач за победителите и постигна “дабъл-дабъл” с 19 точки, 17 борби, 3 асистенции и 2 блокирани изстрела. Александър Груев се отчете с 21 точки и 8 борби, а Герасим Николов вкара 12 точки на бившия си тим. Самуел Франсис се включи силно като резерва с 14 точки и 4 отнети топки.

Плевенчани си осигуриха победата след много силна последна четвърт. След равностойно първо полувреме Левски успя да вземе инициативата през третата част, която спечели с осем точки разлика и навакса изоставането си от четири на почивката, за да поведе с 50:54 след 30 минути.

Последните 10 минути бяха много оспорвани, като три минути и половина преди финалната сирена резултатът бе равен - 66:66. Александър Янев даде аванс на Левски за 66:68, но в оставащите 90 секунди столичани вкараха едва две точки срещу цели десет за домакините. Две поредни тройки на Герасим Николов за 72:68 тотално прекършиха съпротивата на “сините” и Спартак стигна до победата със 76:70.

Капитанът Павел Иванов вкара 20 точки за гостите, докато Александър Янев остана с 12 точки и 11 борби. Алекс Симеонов пък се отчете с 11 точки.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - ЛЕВСКИ 2014 76:70 (20:18, 20:18, 10:18, 26:16)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Александър Груев 21, Герасим Николов 12, Веселин Георгиев 6, Димитър Маринчешки 4, Милован Савич 19(Самуел Франсис 14)

ЛЕВСКИ 2014: Тайлър Лейзър 9, Венцислав Петков 5, Павел Иванов 20, Александър Янев 12, Илия Милутинович 5 (Евгени Хаджирусев, Алекс Симеонов 11, Христо Николов 8, Йордан Минчев)