Великобритания с първо злато в спортната гимнастика от 112 години

Макс Уитлок спечели злато за Великобритания при мъжете на Световно първенство по спортна гимнастика за първи път от 112 години. Уитлок триумфира на кон с гривни в надпреварата в Глазгоу с 16.133. Той изпревари сънародника си и олимпийски вицешампион Луис Смит с 16.033. Третото място поделиха Харутюм Мердинян (Армения) и Кадзума Кая (Япония) с по 15.500.

Провалът в квалификациите на олимпийския първенец в дисциплината Кристиан Берки от Унгария даде шанс на британците и те се възползваха по най-добрия начин за радост на публиката по трибуните.

Четири гимнастички спечелиха златен медал на смесена успоредка в шампионата на уреди на световното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в Глазгоу. За първи път в историята на спортната гимнастика съдиите дават златни медали на четири гимнастички на един уред. Златото на смесена успоредка спечелиха рускините Даря Спиридонова и Виктория Комова, Фан Илин от Китай и Медисън Кочян (САЩ). И четирите гимнастички получиха оценки по 15, 366 точки.