Страхотен Супер Бобо с 32 точки, БГ Томис взе дербито в Румъния

Волейболният шампион на Румъния Томис (Констанца), който е воден от бившия селекционер на България Мартин Стоев, записа втора поредна победа в местната Дивизия А1. Тимът на Стоев, в който има 4 български играчи - националите Боян Йорданов и Венцислав Рагин, разпределителят Константин Митев и посрещачът Методи Ананиев, надделя много трудно у дома над вицешампиона Волей Муниципал (Залъу), който пък е воден от бащата на Стоев - Стоян Стоев, с 3:2 (26:28, 25:19, 22:25, 25:21, 15:13) в дербито на 2-ия кръг, играно снощи.

Първият гейм на срещата започна малко по-добре за гостите от Залъу, които поведоха с 8:5. След серия от силни сервиси на Павел Драгош и отлични блокади на Ананиев, Венци Рагин и Боян Йорданов Томис обърна до 11:10 в своя полза. Играчите на Залъу отново поведоха при 16:14, 21:18 и 23:21. Шампионите на Румъния изравниха при 23:23, но все пак Залъу измъкна трудно и гейма с 28:26. Може би ядосани от загубения гейм момчетата на Мартин Стоев заиграха много силно във втората част, която взеха спокойно след 25:19. Волейболистите на Томис поведоха и в третия гейм с 18:15, но гостите от Залъу сътвориха страхотен обрат за 25:22 и 2:1 в тяхна полза. В началото на четвъртата част Залъу дръпна с 10:8, но в крайна сметка домакините спечелиха гейма с 25:21 и вкараха мача в тайбрек. Петият решителен гейм започна отново много добре за Залъу, които поведоха с 6:2, но Томис веднага изравниха при 7:7. Двата тима продължиха равностойно, но все пак Томис спечели тайбрека с минималното 15:13 след поредна силна атака на Боян Йорданов, а с това и мача с 3:2.

Страхотен мач за Томис изигра Супер Бобо, който е и капитан на тима, като заби 32 точки за победата. Ананиев добави още 18 точки, а останалите двама българи в състава на румънския шампион - Венци Рагин и Коце Митев, се отчетоха съответно с 8 и 6 точки за успеха. За гостите от Залъу Мариан Бала и Михай Георгица реализираха съответно 20 и 15 точки.

"Първо искам да кажа, че отборът на Томис е все още жив, а не е мъртъв. И това е много важно, защото въпреки многото проблеми, които имахме тази година, тимът съществува", заяви Мартин Стоев. "Радвам се, че спечелихме този мач. Все още е самото начало на първенството и за нас като отбор е важно да покажем, че можем да се борим от началото до края на мача. Победихме, но трябва да работим още повече", коментира от своя страна Боян Йорданов.

Така преди останалите срещи от кръга днес и утре Томис излезе начело във временното класиране с 4 точки след 2 победи от 2 мача, докато отборът на Стоян Стоев няма победа до момента и е с една единствена спечелена точка. В следващия 3-и кръг момчетата на Мартин Стоев гостуват на новака Триколорул (Плоещ), а Залъу са домакини на Универтатя (Клуж).

Снимки: telegrafonline.ro