Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Реал Мадрид с рутинна победа, Кристиано с ново велико постижение (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид надви с 3:1 гостуващия Лас Палмас в среща от десетия кръг на Примера дивисион. И четирите гола паднаха преди почивката. Иско (4), Кристиано Роналдо (14) и Хесе Родригес (43) реализираха за мадридчани. За гостите от Гран Канария вкара Ернан Сантана (38). С попадението си португалската машина се нареди в челната тройка на футболистите с най-много голове в големите европейски първенства. CR7 вече има 317 гола в Англия и Испания, а пред него остават само Джими Грийвс (366) и Герд Мюлер (365). Реал Мадрид пък ще запази водачеството си и след този кръг.

Реал Мадрид - Лас Палмас Официален дебют за "белите" направи вратарят Кико Касийя, както и талантливият нападател Борха Майорал, появил се в края. В началото Рафаел Бенитес разчиташе в атака на Иско, Кристиано Роналдо и Хесе Родригес. В центъра на защитата се появиха Рафаел Варан и Начо Фернандес. Гостите от Канарските острови се построиха в 4-2-3-1.

Реал Мадрид - Лас Палмас "Лос меренгес" не се затрудниха особено със защитата на "лос амарийос" и реализираха гол след първата си по-сериозна акция. Каземиро подаде към непокрития Иско, който сам срещу вратаря насочи много точно в долния десен ъгъл на Хави Варас - 1:0. Без много да се напрягат домакините стигнаха бързо и до втори гол.

Реал Мадрид - Лас Палмас В 14-ата минута Марсело центрира отляво, Кристиано беше непокрит и отбеляза страхотен гол след плонж и перфектно насочване в същия десен ъгъл отново ниско долу. Минута преди попадението Лука Модрич отправи хубав удар от дъгата, при който Варас изби. Островният тим имаше шанс да отбележи в 19-ата минута: Жонатан Виера надигра Каземиро, а Касийя спаси, но не улови топката и за миг задържа напрежението пред своята врата.

Реал Мадрид - Лас Палмас В 27-ата Хесе се измъкна на скорост, но предпочете нисък удар вместо пас на дузпата към Роналдо - Варас изби с крак. В 30-ата Набил Ел Зар пусна остро подаване към малкото наказателното поле, където Варан беше добре пласиран. В 34-ата преминалият отдясно Хесе центрира остро по земя, Кристиано докосна леко топката, а Иско нанесе удар от шест метра, но Варас спаси.

В 38-ата защитата на столичани "проспа" центриране от корнер и Ернан Перес стреля с глава, топката се удари в напречната греда и влезе в мрежата - 2:1. В 43-ата нямаше кой да спре Хесе в наказателното поле, финтира защитник и с мощен изстрел от десет метра матира вратаря - 3:1.

Реал Мадрид - Лас Палмас Второто полувреме започна с две опасни атаки към Кико Касийя. При втората "жълтите" имаха предимство трима срещу двама при контраатака, пропиляно от Вилиан Жозе. Минута по-късно Кристиано Роналдо опита да отбележи от много малък ъгъл, ала след силния му шут топката премина встрани. В 56-ата Вилиан Жозе отправи хубав удар от 25 метра, но стражът на "белите" показа класа и изби.

Тимът на Рафаел Бенитес видимо пестеше сили и рядко създаваше напрежение пред вратата на Варас. Темпото на игра видимо спадна след почивката. В 81-ата минута Кристиано поиска дузпа за задържане в наказателното поле, но съдията прецени, че няма такава. Минута по-късно Иско си изработи положение пред наказателното поле, ала шутира прекалено високо.

Реал Мадрид - Лас Палмас В 87-ата Серхио Араухо беше оставен много лесно в наказателното, шутира между краката на Варан, но топката излезе в аут. Три минути преди края официален дебют в Примера направи голмайсторът на Реал Мадрид Кастийя Борха Майорал. Във втората добавена минута като по чудо домакините не вкараха четвърти гол. Първо Роналдо се провали сам срещу вратаря, а след това Варас изби с крак добавката на Лукас Васкес.

Реал Мадрид вече мисли за предстоящия си сблъсък в Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен. Положението на Лас Палмас на дъното е доста отчайващо.