Кризата в Шалке вече е налице (видео)

Домакинска издънка - 1:1 срещу новака Инголщат 04, отдалечи Шалке 04 на 6 точки от втория Борусия (Дортмунд) в борбата за призовите позиции в Бундеслигата. За отбора от Гелзенкирхен това е четвърти последователен двубой без победа във всички турнири. "Кралскосините" дори рискуват да отстъпят с една позиция надолу, ако по-късно тази вечер Волфсбург и Байер (Леверкузен) не завършат наравно.

Сблъсъкът между двата "04" беше изобщо първи в историята им, но няма да бъде запомнен с нищо. "Миньорите" изиграха много слабо първо полувреме, в което заслужено бяха наказани от десния защитник на гостите Тобиас Левелс, който в 38-ата минута се включи в атаката и изпрати кълбото зад гърба на Ралф Феерман.

След почивката Шалке заигра още по-офанзивно с влизането на Ерим Максим Чупо-Мотинг и точно камерунският национал центрира перфектно към Льорой Сане, който в 77-ата минута изравни ефектно с глава.

Това обаче оказа единството пропукване в отбраната на баварците и те се пребориха за точката, която на този етап им отрежда осмо място в класирането.