Грешката е наказана - Дортмунд развали комфорта на Байерн (видео + галерия)

Борусия (Дортмунд) се възползва от грешката на Байерн (Мюнхен) в петък и успя да редуцира до пет точки преднината на шампионите на върха. Това стана факт след победа с 3:1 над Вердер в Бремен в двубой от 11-ия кръг, дошла след поредния впечатляващ мач на Марко Ройс и Хенрих Мхитарян. Двамата реализираха и трите попадения, с което само в рамките на седем дни "жълто-черните" вече могат да се похвалят с 15 гола. Преди седмица те забиха пет на Аугсбург, а след това седем на Падерборн 07 за Купата на Германия.

Ройс откри още в 9-ата минута след забележително вклиняване на Мхитарян в защитата и точно подаване. След това в 27-ата минута самият арменец пропусна сам срещу вратаря.

Вердер (Бремен) - Борусия (Дортмунд) 1:3

Домакините от Вердер показаха класа само в 32-ата минута, когато организираха атака в стил "тики-така" на Барселона и Антони Уджа изравни, връщайки надеждите на местните фенове. Надеждите можеха да се оправдаят малко след това, но сантиметри лишиха Златко Юнузович от красиво попадение с глава.

Минута преди почивката обаче Мхитарян изпрати топката в мрежата с глава след изненадваща асистенция на Матс Хумелс и така Дортмунд си върна аванса.

През втората част Борусия продължи да води играта и дежурният реализатор Пиер-Емерик Обамеянг пропусна две 100-процентови ситуации. Секунди след втория му шанс - в 72-ата минута, Ройс реши всичко с нов точен шут, който не даде шанс на Феликс Вийдвалд.

За Вердер това е седма загуба от 11 срещи, с което отборът рискува да посрещне новата седмица сред изпадащите.