Ливърпул довърши агонизиращия Челси, Клоп може би подписа присъдата на Моуриньо (видео)

Ливърпул постигна запомнящ се обрат с 1:3 като гост на шампиона Челси, записвайки първа победа в Премиър лийг под ръководството на Юрген Клоп. Успехът е и втори пореден за мърсисайдци в рамките на няколко дни. Поражението пък е шесто за шампионите в първенството през този сезон и трето в рамките на една седмица. Този двубой може да се окаже и последен за мениджъра на лондончани Жозе Моуриньо, за когото от няколко дни се говореше, че ще бъде уволнен при загуба днес.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които поведоха още в четвъртата минута след гол на Рамиреш. Филипе Коутиньо обаче обърна резултата с две попадения (45' и 74'), а Кристиан Бентеке довърши Челси (83'), разписвайки се във втори пореден мач в Премиър лийг.

Клоп излезе без типичен нападател срещу "сините", като в атака действаще триото Адам Лалана - Роберто Фирмино - Филипе Коутиньо. Възстановеният от контузия Кристиан Бентеке бе на скамейката за началото.

Домакините разчитаха на възстановения от травма Диего Коща. Джон Оби Микел започна вместо Неманя Матич, който остана на скамейката заедно със Сеск Фабрегас.

Още с първата си атака домакините излязоха напред. Сесар Аспиликуета проби отляво, преодолявайки с лекота Милнър, отбраната на Ливърпул остави Рамиреш необезпокояван в наказателното поле и бразилецът засече с глава. Алберто Морено не направи нищо да попречи на своя съперник, Миньоле също не успя да се намеси добре и след цялата тази поредица от грешки мърсисайдци се оказаха изоставащи в резултата.

Постепенно Ливърпул се активизира и Клайн и Лалана стреляха, но не успяха да затруднят Бегович. В третата минута на добавеното време на първата част натискът на мърсисайдци даде резултат и те заслужено изравниха. Фирмино комбинира с Коутиньо, който се освободи много елегантно от Рамиреш и с техничен удар от границата на наказателното поле прати топката в левия ъгъл на вратата на Бегович.

След почивката Ливърпул продължи да владее повече топката и да опитва по-чести атаки. В игра за мърсисайдци се появи и Кристиан Бентеке.

След около час игра имаше две последователни спорни ситуации. Първо, Коща и Шкъртел, които имат сметки за разчистване още от миналия сезон, влязоха в едно по-грубо единоборство, при което и двамата бяха на земята, като нападателят ритна своя съперник в гърдите. Това обаче остана незабелязано от Марк Клатънбърг. Няколко минути след това Лейва, който вече имаше жълт картон, фаулира Рамиреш, а Жозе Моуриньо и играчите на Челси претендираха той да получи втори такъв, но Клатънбърг реши друго.

След това се заредиха няколко страхотни положения. В 72-ата минута Оскар опита много хубав прехвърлящ удар, но Миньоле успя да избие. Две минути след това Коутиньо направи обрата пълен. Бентеке свали едно дълго подаване към бразилеца, чиито изстрел рикошира в тялото на Тери и влезе във вратата на домакините - 1:2. Скоро след това Морено можеше да довърши Челси, но Бегович спаси с крак много опасен негов удар. Айб също имаше шанс да увеличи преднината на Ливърпул, но стреля встрани.

Бентеке сложи точка на спора в 83-ата минута, когато получи от Лалана в наказателното поле, овладя спокойно и стреля между Тери и Кейхил. Получи се отново рикошет в крака на Кейхил, след което топката за трети път се оказа във вратата на Бегович.

Ливърпул се изкачи до седмото място с актив от 17 точки, докато Челси остава 15-и с 11 пункта.

Юрен Клоп пък може да се похвали с добър старт на кариерата си на "Анфийлд", след като няма загуба в първите си пет мача - три равенства и две победи.