Радванска на финал след тежък мач срещу Мугуруса

Агниешка Радванска се наложи с 6:7(5), 6:3, 7:5 над испанката Гарбине Мугуруса и се класира на финала на шампионата на WТА, който е с награден фонд в размер на 7 милиона щатски долара. В битката за титлата полякинята, поставена под номер 5, ще срещне победителката от мача между рускинята Мария Шарапова и чехкинята Петра Квитова.

Радванска и изкачващата се скоростно в ранглистата испанка изиграха страхотен мач, продължил цели 2 часа и 45 минути. Мугуруса имаше четири победи над полякинята преди началото на полуфинала в Сингапур и със сигурност беше в страхотна форма, защото нейното участие и на турнира на двойки продължава. Тя се опитваше да стане и първата тенисистка с два финала в шампионата на WТА от 2003 година насам, когато Ким Клайстерс надви Амели Моресмо на сингъл, след което загуби с Ай Сугияма срещу Вирджиния Паскуал и Паола Суарес.

Очакваното се случи, след като Мугуруса, която излезе на корта в шести пореден ден, спечели първия сет, въпреки че губеше с 1:3 и 2:4 в тайбрека. Тя обаче пласира 23 печеливши удара, на които Радванска не успя да отговори. Испанката обаче допусна два пробива в началото на втория сет и го загуби с лекота, а в третия не успя да завърши впечатляващ обрат. Водейки с 4:1, Радванска за кратно прояви колебание и позволи на съперничката си да намали до 3:4. В осмия гейм испанката спаси два брейкпойнта и с това изравни резултата. Краят на срещата дойде с решаващ пробив на полякинята за 7:5 в третия сет.

Радванска не е в най-добрата си физическа форма, но въпреки това се класира за финала. Излизайки на корта, тя призна, че е "леко уморена", въпреки че използва деня преди мача за пълна почивка.