Ювентус излъга Торино с гол в 93-ата минута (видео)

Шампионът на Италия Ювентус победи драматично с 2:1 Торино в градско дерби от 11-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" спечелиха с гол в 93-ата минута на колумбийския офанзивен халф Хуан Куадрадо. Преди това Пол Погба бе открил резултата в полза на Юве в 19-ата минута, а Чезаре Бово в 52-ата бе изравнил за "биковете".

В 11-ата минута наставникът на Юве Масимилиано Алегри бе принуден да извърши смяна и да пусне Хуан Куадрадо на мястото на получилия контузия Сами Кедира.

В 19-ата минута Ювентус поведе с 1:0 в резултата след страхотен гол на френския халф Пол Погба, който с изключителен изстрел от въздуха пред дъгата на наказателното поле направи безпомощен вратаря на "биковете" Даниеле Падели.

Торино пропусна чудесен шанс за гол в 30-ата минута, когато Фабио Куалярела получи възможност да стреля от дъгата на наказателното поле, но шутът на бившия нападател на "Старата госпожа" бе неточен. Три минути по-късно пък Пауло Дибала можеше да направи резултата 2:0 с удар от границата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда на вратата на Падели.

В 42-ата минута имаше опасно разбъркване пред вратата на стража на "бианконерите" Джанлуиджи Буфон, но до гол за Торино не се стигна, а и реферът Джанлука Роки прецени, че трябва да отсъди нарушение в полза на Ювентус.

Седем минути след почивката Торино изравни резултата. "Биковете" изпълниха фаул, топката рикошира от построената от Юве стена и защитникът Чезаре Бово с топовен изстрел опъна мрежата зад Буфон.

В 58-ата минута друг бранител на Торино - Камил Глик, бе много близо до това да изведе тима си напред в резултата след центриране от корнер, но Буфон спаси по блестящ начин удара му с глава. Секунди по-късно пък Погба можеше да върне аванса на "бианконерите" в резултата, но ударът му по земя на затрудни Падели.

Дибала получи шанс да стреля от доста добра позиция в 68-ата минута, но аржентинецът не намери целта, а секунди по-късно Ювентус пропусна златен шанс за 2:1 след изпълнение на ъглов удар. Погба бе изпуснат от отбраната на Торино, но закъсня и не успя да играе с топката, а ако го бе направил, това щеше да бъде сигурен гол за "Старата госпожа". Веднага след това Торино отговори със силен шут на Джузепе Вивес, който обаче бе париран от Буфон.

В 76-ата минута Глик пропусна нов прекрасен шанс да реализира гол за Торино след изпълнение на ъглов удар. Той пак бе изпуснат от защитата на Юве и стреля с глава, но Буфон улови топката на голлинията.

В 82-ата минута появилият се току-що на терена на мястото на Алваро Мората хърватин Марио Манджукич получи шанс да играе с глава след центриране от корнер, но ударът на нападателя не се получи.

Заключителните минути бяха много драматични. Първо Леонардо Бонучи удари греда с глава след центриране на Ернанес от фаул и изглеждаше, че Ювентус няма да може да изтръгне трите точки. В третата минута на добавеното време обаче резервата Алекс Сандро центрира отляво по земя, вратарят Падели се размина с топката и Куадрадо почти от голлинията изпрати топката в мрежата.

Ювентус грабна победата и се изравни по точки с Торино в класирането. Двата тима имат по 15 точки, като "бианконерите" са 10-и, а "биковете" - 11-и. Лидер към момента е Рома с 23 точки.