Фенербахче изненада шампиона на Евролигата (видео)

Турският гранд Фенербахче Истанбул записа втора победа в група „А” на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на действащия шампион в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент – Реал (Мадрид) със 77:66 в двубой от III кръг на груповата фаза.

Луиджи Датоме и Екпе Юдо бяха с най-голяма заслуга за успеха на южните ни съседи, след като отбелязаха по 15 точки, а Богдан Богданович реализира 12 точки.

За испанския гранд единствено Фелипе Рейес завърши с двуцифрен точков актив – 15 точки, Руди Фернандес добави 9 точки, а Густаво Айон и Серхио Родригес вкараха по 8 точки.

Домакините започнаха силно, а Юдо и Богданович реализираха серия от 6:0, с която „фенерите” се откъснаха леко напред. Последва мигновен отговор от страна на Реал, но въпреки това, след 10 минути Фенербахче беше напред с две точки – 20:18.

През втората четвърт играчите на турския гранд стояха по-добре на терена, като използваха максимално пропуските в нападение на съперника, а след забивка на Датоме, разликата в полза на тима от Истанбул бе седем точки – 39:32.

Богданович продължи да тормози защитата на гостите и след почивката, но въпреки това, „Кралският клуб” успя да се задържи близо до съперника, като с основна заслуга за това бяха Фернандес и Рейес – 56:63 след 30 минути игра.

В заключителния период Фенербахче затегна защитата, като позволи на мадридчани да отбележат една 10 точки, с което успя да задържи крехката си преднина и да се поздрави с крайния успех – 77:66.

СТАТИСТИКА ОТ ФЕНЕРБАХЧЕ – РЕАЛ (МАДРИД)