Ники Николов и Пейкан ще спорят за бронза на световното клубно (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният национал Николай Николов и иранският Пейкан (Техеран) ще спорят за бронза на световното клубно първенство в Бетим (Бразилия). Шампионът на Азия отстъпи на домакините от Сада (Крузейро) с 0:3 (19:25, 17:25, 17:25) във втората полуфинална среща на турнира, играна тази нощ.
Ники Николов ще спори за бронза на световното клубно първенство
По този начин отборът на Пейкан има възможност да спечели бронзовите медали от клубния Мондиал за втори път в историята си след 2010 година. В спора за бронза Ники Николов и съотборниците му ще се изправят срещу шампиона на Аржентина и Южна Америка UPCN (Сан Хуан), с националите Тодор Алексиев и Николай Учиков, който загуби в първия полуфинал от руския гранд Зенит (Казан) също с 0:3. От друга страна домакините от Сада ще излязат срещу казанци в битка за трофея и да спечелят втора титла от световното клубно първенство след 2013 година. Мачовете за бронзовите медали и титлата са днес (31 октомври) съответно от 15,40 и 19,00 часа българско време.
Подкрепяни от страхотните си фенове домакините от Сада поведоха с 19:14 в първия гейм след няколко силни атаки на Исак Сантош. Разликата се запази до крайното 25:19. Бразилският тим запази темпото на игра и във втората част и въпреки усилията на Пейкан дръпна с 2:0 след убедително 25:17. В третия гейм нищо не се промени и момчетата на Марсело Мендес спечелиха с 25:17, а с това и мача с 3:0, с което пък се класираха за големия финал.
Ники Николов стана най-резултатен за Пейкан, като се отличи с 8 точки (2 блока и 75% ефективност в атака). За тима на Сада Йоандри Леал реализира 16 точки (1 блок, 1 ас и 67% ефективност в атака), а Уолъс Де Соуса добави още 11 точки (2 блока и 47% ефективност в атака) за победата.
ПЕЙКАН (ТЕХЕРАН, ИРАН) - САДА (КРУЗЕЙРО, БРАЗИЛИЯ) 0:3 (19:25, 17:25, 17:25)
ПЕЙКАН: Валерио Вермилио, Саман Фаези 2, Фархад Гаеми 2, Амир Гафур 7, Моджтаба Мирзаджанпур 6, НИКОЛАЙ НИКОЛОВ 8 - Махди Маранди-либеро (Реза Пуя, Фархад Салафзун 1, Масуд Голами 2, Мохамад Джавад Манавинежад 3)
Старши-треньор: Пейман Акбари
САДА: Уилям Аржона 1, Уолъс Де Соуса 11, Йоандри Леал 11, Филипе Ферас 6, Едер Карбонера 7, Исак Сантош 10 - Серджо Ногуейра-либеро (Алан Соуса 1, Родриго Леао, Фернандо Крелинг, Едуардо Силва)
Старши-треньор: Марсело Мендес.

СНИМКИ: FIVB.ORG

ГАЛЕРИЯ от мача ПЕЙКАН - САДА 0:3 - ТУК!!!