Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Бенфика смачка новак

Бенфика се върна към победите, след като в миналия кръг претърпя тежка загуба от Спортинг в дербито на Лисабон. В първи мач от 9-ия кръг на португалското първенство "орлите" разгромиха с 4:0 новака Тондела. Отборът на Руи Витория не остави никакво съмнение в по-високата си класа и реши всичко в своя полза още до почивката.

Гръцкият национал Андреас Самарис откри резултата в 3-ата минута, а в 11-ата централният защитник на домакините Маркус Бергер си вкара автогол. Малко преди края на полувремето Гонсало Гуедес направи преднината на Бенфика класическа, а четвъртият гол бе дело на Мехди Карсела-Гонсалес в 82-ата минута.

Успехът временно изкачи Бенфика на трето място в класирането, а Тондела е точно над зоната на изпадащите.

ТОНДЕЛА -  БЕНФИКА 0:4
0:1 Самарис (3)
0:2 Бергер (11) авт.
0:3 Гуедес (42)
0:4 Карсела-Гонсалес (82)