100 години ски спорт в България

Ако ги няма Ибра и Кавани, на сцената излиза Ди Мария (видео)

Дори и без повечето от големите си звезди, Пари Сен Жермен е твърде силен за останалите отбори във Франция. Това се видя още веднъж тази вечер, когато тимът на Лоран Блан надви с1:0 като гост Рен и увеличи аванса си на върха в класирането на Лига 1 на 10 точки. За парижани не играха Златан Ибрахимович и Единсон Кавани, но на терена беше Анхел ди Мария, който отбеляза единствения гол за ценния успех на "Рю дю Лориен". Аржентинецът се разписа в 75-ата минута след пас на Лукас Моура и донесе на ПСЖ шеста поредна победа.

Есекиел Лавеци започна на мястото на Ибрахимович, който се бореше с настинка през седмицата. Лукас Моура и Ди Мария допълниха офанзивното трио на парижани, а в средата на терена десйтваха Бенжамен Стамбули, Адриен Рабио и Блес Матюиди.

Лавеци създаде първата опасност пред вратата на Рен, но стражът Беноа Костил спаси силния му удар. Повечето атаки на ПСЖ минаваха през Ди Мария, но бранителите на домакините много внимаваха за него. До почивката единствената по-добра възможност за Рен се откри пред Абдулай Дукуре, но той шутира в аут.

Стабилните намеси на Костил продължиха и през второто полувреме, когато натискът на ПСЖ се засили, особено след влизането в игра на Тиаго Мота и Марко Верати. В 75-ата минута Моура проби по десния фланг и сложи топката на крака на Ди Мария, а изстрелът на аржентинеца бе точен до милиметър. Отчаяният финален щурм на Рен доведе до опасен изстрел на Педро Енрике, но топката не попадна във вратата на Кевин Трап.