Виданов титуляр при равенство на Гурник

Гурник (Забже) измъкна ценно равенство при гостуването си на Погон и се измъкна от последното място в класирането на полското първенство. Българският защитник Павел Виданов игра цял мач за гостите и се представи на добро ниво. Неговият тим се озова в ролята на догонващ в 73-ата минута, когато се разписа Матеуш Матраш. Домакините от Шчечин обаче не успяха да задържат крехкия си аванс и в 87-ата минута Александър Квиек изравни.

Гурник събра 9 точки, колкото има и Лех (Познан). Отборът на Виданов има 1 победа и 9 равенства от началото на сезона, а преди неговото начало беше наказан с отнемане на 1 точка.

В другите петъчни мачове Гурник (Лечна) победи с 1:0 Краковия, а Висла (Краков) и Рух (Хожув) завършиха 0:0.

ПОГОН (ШЧЕЧИН) - ГУРНИК (ЗАБЖЕ) 1:1
1:0 М. Матраш (73)
1:1 А. Квиек (87)