Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Футболният отбор на МФ убедително победи тима на БНР

Футболните отбори на Министерството на финансите и на БНР се срещнаха за пръв път на терена. Победители с 8:5 станаха финансистите. Те играха в следния състав: Кирил Евтимов -капитан, Велин Пеев, Станислав Славов-Фара, Николай Милев, Иво Ашков и гост – бившият национал, вратарят Пламен Николов. От своя страна селекционерът на БНР Светльо Костов беше избрал за срещата Петроний Евтов - капитан, Радослав Славев, Явор Спасов, Филип Филипов, Димитър Томов, Христо Денев и Румен Стоичков.

Мачът започна с опознаване между двата отбора и тактическо надиграване. Веднага пролича, че и двата екипа са добре сработени, което задържа нулев резултата в продължение на около 15 минути след старта. За това спомогнаха и силните намеси на вратаря на БНР Славев, който отрази няколко силни изстрела и чисти голови положения на финансистите. Той обаче нямаше шанс, когато при един далечен изстрел на Николай Милев топката мина през куп от играчи, правейки я невидима за стража, за първия гол за МФ.

Това попадение амбицира финансистите и в рамките на няколко минути Велин Пеев направи хеттрик. Малко след това, с гол на Евтимов, резултатът стана 5:1. Последва бърз ответен точен удар на БНР чрез Явор Спасов. Краят на първата част дойде при резултат 5:2 за отбора на МФ. Втората част стартира с очакван натиск от страна на радиожурналистите, които окуражавани от капитана си Евтов натиснаха газта в търсене на положителен за тях развой на мача.

След това Велин Пеев добави нови два гола в сметката на финансистите и те вече се виждаха крайни победители. Но това малко разконцентриране на финансистите доведе до три безответни гола в тяхната врата и минути преди финала резултатът стана 7:5. В края на срещата пас на Славов намери капитана на МФ Кирил Евтимов, който хладнокръвно отигра за 8:5 – това беше и крайният резултат от мача.

Реализатори за МФ: Велин Пеев – 5 гола, Кирил Евтимов - 2 гола, Ники Милев – 1 гол.