›› Анкета

Кой е фаворит да спечели шампионската титла на България за 2018 година?

›› Булевард

Серина отишла до олтара по кецове

Удобството на първо място. Това мото изповядва бившата номер 1 в женския тенис Серина Уилямс, която се омъжи наскоро за бизнесмена Алексис Оханян. Оказа се, че за разлика от други булки, които са готови да развалят ...

Футболните отбори на Министерството на финансите и на БНР се срещнаха за пръв път на терена. Победители с 8:5 станаха финансистите. Те играха в следния състав: Кирил Евтимов -капитан, Велин Пеев, Станислав Славов-Фара, Николай Милев, Иво Ашков и гост – бившият национал, вратарят Пламен Николов. От своя страна селекционерът на БНР Светльо Костов беше избрал за срещата Петроний Евтов - капитан, Радослав Славев, Явор Спасов, Филип Филипов, Димитър Томов, Христо Денев и Румен Стоичков.

Мачът започна с опознаване между двата отбора и тактическо надиграване. Веднага пролича, че и двата екипа са добре сработени, което задържа нулев резултата в продължение на около 15 минути след старта. За това спомогнаха и силните намеси на вратаря на БНР Славев, който отрази няколко силни изстрела и чисти голови положения на финансистите. Той обаче нямаше шанс, когато при един далечен изстрел на Николай Милев топката мина през куп от играчи, правейки я невидима за стража, за първия гол за МФ.

Това попадение амбицира финансистите и в рамките на няколко минути Велин Пеев направи хеттрик. Малко след това, с гол на Евтимов, резултатът стана 5:1. Последва бърз ответен точен удар на БНР чрез Явор Спасов. Краят на първата част дойде при резултат 5:2 за отбора на МФ. Втората част стартира с очакван натиск от страна на радиожурналистите, които окуражавани от капитана си Евтов натиснаха газта в търсене на положителен за тях развой на мача.

След това Велин Пеев добави нови два гола в сметката на финансистите и те вече се виждаха крайни победители. Но това малко разконцентриране на финансистите доведе до три безответни гола в тяхната врата и минути преди финала резултатът стана 7:5. В края на срещата пас на Славов намери капитана на МФ Кирил Евтимов, който хладнокръвно отигра за 8:5 – това беше и крайният резултат от мача.

Реализатори за МФ: Велин Пеев – 5 гола, Кирил Евтимов - 2 гола, Ники Милев – 1 гол.