Марек с безпроблемно 3:0 над Миньор в Перник

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа втора поредна победа в Суперлигата, след като победи безпроблемно като гост Миньор (Перник) с 3:0 (25:21, 25:12, 25:15) в изтеглен мач от 2-ия кръг, игран тази вечер в пернишката зала "Борис Гюдеров".

В началото на първия гейм двата отбора изглеждаха равностойно на игрището и поне до първата техническа почивка не личеше кой е шампионът на България и кой едва е оцелял в Суперлигата през миналия сезон. Първият тайм-аут дойде при 8:6 за миньорци, но веднага последваха три последователни точки за гостите от Марек и резултатът се обърна 9:8 в тяхна полза. Разликата вървя на точка две чак до 20:18, когато една чудесна блокада на Венцислав Трифонов срещу Стефан Иванов направи резултата 21:18 и като че ли предреши нещата в гейма. В крайна сметка той приключи при 25:21 за дупничани.

Вторият гейм започна с няколко грешки и дупничани поведоха с 6:3. Последваха, обаче, два чудесни блока на Любослав Симеонов за 6:5. За съжаление нови две грешни отигравания на миньорци доведоха нещата до 8:5 на първата техническа почивка, а лошо посрещане на Стефан Иванов веднага след това доведе нещата до 9:5. Тонусът в играта на перничани се загуби. Стефан Иванов беше заменен от Стефан Чавдаров. На мястото на започналия като първи разпределител Стилян Асенов влезе Димитър Стаменов. Така второто техническо прекъсване пък дойде при 16:9 за Марек. Смени направи и Найден Найденов, който също извади основния си разпределител Владимир Лобутов, за да пусне Николай Манчев, но при гостите смените бяха продиктувани от факта,че в този гейм миньорци спряха да оказват съпротива. В крайна сметка геймът приключи при разгромнорто 25:12 за момчетата на Найден Найденов.

Третият гейм започна със сравнително равностойна игра, въпреки че гостите от Дупница продължаваха да показват, че са по-класният отбор и първият технически тайм-аут дойде при 8:5, като миньорци редуваха чудесни изпълнения с досадни грешки. Волейболистите на Марек продължаваха да правят солидна блокада и това, в съчетание с грешките на миньорци, доведе нещата до 16:10 до второто техническо прекъсване. Накрая нещата изглеждаха толкова безпроблемни за дупничани, че Найден Найденов привика третия си разпределител Светослав Станков. Геймът приключи при 25:15 за Марек, а с това и мача с 3:0.

Така дупничани останаха начело във временното класиране с 6 точки след 2 победи от 2 мача, докато Миньор са на последното 10-о място, но преди останалите срещи от кръга. В 3-ия кръг Марек са домакини на Монтана, а перничани гостуват на Левски.