Алекно даде почивка на Салпаров и Леон, Зенит прегази "капитаните" с 3:0 (ВИДЕО)

Европейският клубен шампион - руският Зенит (Казан), очаквано постигна втора победа на световното клубно първенство в Бразилия и спечели предварителна Група А. Волейболистите на Владимир Алекно не срещнаха особени проблеми с пуерториканския Капитанес де Аресибо (Аресибо) и се наложиха с категоричното 3:0 (25:19, 25:20, 25:16).

Владимир Алекно даде почивка на Теодор Салпаров, Вилфредо Леон и Алексей Кулешов, а Максим Михайлов и американският национал Матю Андерсън играха само два гейма.

Максим Михайлов се отличи с 10 точки за победата на Зенит.

Най-резултатен в мача стана Есекиел Лосада със 17 (1 ас, 1 блок) за Капитаните от Аресибо.

Така на полуфиналите Зенит ще се изправи срещу втория от Група В - аржентинския UPCN (Сан Хуан), в който играят Тодор Алексиев и Николай Учиков, а Сада Крузейро ще спори с победителя от другата група, иранския Пайкан (Техеран), в който се състезава Николай Николов.