Куриозен гол от 40 метра спря Литекс за върха (видео)

Отборът на Литекс допусна куриозен гол от 40 метра, който лиши оранжевите от възможността да спечелят гостуването си на Пирин и срещата от 13-ия кръг на "А" група в Благоевград завърши 1:1.

Попадението за благоевградчани вкара Александър Башлиев, който се възползва от груба грешка на оранжевия страж Винисиус Баривйера, а резервата Бьорн Йонсен изравни четвърт час преди края на мача.

В началните минути Асприля и Малинов опитаха да изненадат Костов с изстрели извън наказателното поле, но те излязоха в аут.

Пирин отговори подобаващо в 23-ата минута, когато при бърза контраатака Маркиньос се освободи добре в центъра на терена и подаде към Башлиев, който нахлу в наказателното поле и стреля по диагонал, но Баривйера спаси.

Пет минути по-късно Минчев бе близо да открие резултата за гостите, но сантиметри не му достигнаха да изпревари Костов. В ответната атака Тошев стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на оранжевия страж.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Александър Башлиев центрира от 40 метра, Баривйера не се намеси добре и позволи топката да посети неговата мрежа - 1:0 за Пирин.

Пет минути след почивката Асприля проби и центрира отлично към резервата Диого Виана, който бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле. Последва изстрел с глава от упор, но Костов спаси.  В 59-ата минута ловчанлии имаха нова добра възможност да изравнят, когато Арсенио шутира от 15 метра, но стражът на орлетата отново се намеси по великолепен начин и предотврати опасността.

В 71-ата минута Асприля събра трима футболисти на Пирин, но въпреки това намери начин да изведе Йонсен леко вдясно. Изстрелът на тарана от двайсетина метра обаче излезе в аут. Само три минути по-късно Литекс стигна до изравнителния гол. Арсенио центрира отляво и Йонсен вкара с глава за 1:1.

Девет минути преди да изтече редовното време гостите от Ловеч бяха близо до пълен обрат, когато Асприля намери Йонсен, но изстрелът на централния нападател бе спасен от Костов.

Така ловчанлии пропуснаха да излязат начело на "А" група преди двубоите на Левски и Лудогорец, които играят съответно срещу Монтана и Локомотив (Пловдив) в понеделник.

ПИРИН - ЛИТЕКС 1:1