Барса смачка Панатинайкос, само Везенков не игра

Барселона взе с "отличен" първия си сериозен тест за сезона в Евролигата. Баскетболистите на треньора Шави Паскуал смачкаха гръцкия колос Панатинайкос (Атина) за радост на повече от 6000 фенове, изпълнили трибуните на "Палау Блауграна" в последния четвъртък на октомври. Каталунците тотално надиграха шесткратния европейски клубен шампион и заслужено триумфираха с 25 точки разлика - 77:52.

Българското крило на домакините Александър Везенков не записа нито минути игрово време при изразителния успех на своя отбор. 20-годишният нашенец бе единственото име в редиците на домакините, което не записа нито секунда на паркета.

Четирима играчи на Барселона завършиха с двуцифрени точкови показатели. Джъстин Долман реализира 13 точки, докато Анте Томич, Стратос Перпероглу и Алекс Абринес останаха с по 11 точки всеки.

Американецът Джеймс Гист също реализира 13 точки и завърши като най-резултатен за Панатинайкос. Доминканският национал Джеймс Фелдайн пък се отчете с 10 точки и 3 асистенции.

Следващото изпитание пред баскетболистите на Барселона в Евролигата е гостуване на литовския гранд Жалгирис (Каунас). Преди това обаче те имат двубой от испанската Лига АСВ през уикенда. На 1 ноември в "Палау Блауграна" ще гостува един от тимовете, които продължават да нямат победа в първенството след три изиграни кръга - Гипускоа Баскет Сан Себастиан.