Сампдория и Емполи не успяха да излъчат победител (видео)

Отборите на Сампдория и Емполи не успяха да излъчат победител в последния мач от 10-ия кръг в Серия "А". Тази вечер срещата на "Луиджи Ферарис" в Генуа завърши при резултат 1:1, като гостите поведоха с гол на Мануел Пучарели в 59-ата минута, а домакините изравниха чрез Едер в 67-ата минута.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като и двата тима имаха своите шансове. Два гола на Едер пък бяха отменени заради засади.

В началото на втората част обаче Емполи пръв стигна до откриване на резултата. Рикардо Сапонара намери Пучарели в наказателното поле, нападателят се обърна и с прекрасен удар под гредата направи резултата 0:1. Играчите на Самп обаче реагираха бързо и в 67-ата минута стигнаха до изравняване. Фернандо отне една топка в средата на терена и веднага изведе Едер, който хладнокръвно реализира за 1:1.

Гостите завършиха срещата с 10 човека на терена, след като в 88-ата минута Асан Дюуси получи червен картон.

След това равенство Сампдория излезе на 9-ата позиция с 15 точки, докато Емполи се намира на 14-ото място с 11 точки.