Втори бронз за Даниела Тодорова на Световното в Катар

Даниела Тодорова спечели втори бронзов медал на Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Доха (Катар). Родената в Казанлък атлетка, която преди няколко дни се класира трета в тласкането на гюле, днес заслужи бронзово отличие в хвърлянето на копие в категория F56. Българката постигна 18.30 метра в най-добрия си втори опит. Световна шампионка стана германката Мартина Вилинг с 22.44 м, а със среброто се окичи представителката на Бразилия Раиса Роча Мачадо с личен рекорд от 18.82 м.

Медалът на Тодорова е общо шести за България от планетарния форум в Катар. Другите състезатели, които донесоха отличия на родината ни до момента, са Стела Енева (злато на гюле и сребро на диск), Мустафа Юсеинов (злато на копие) и Дечко Овчаров (бронз на диск).

Снимки: Getty Images/Guliver