Берое е последният 1/4-финалист (видео)

Берое е последният четвъртфиналист в тазгодишното издание на турнира за купата на България, след като спечели с 3:1 домакинството си на Банско. Наставникът на заралии Петър Хубчев пусна в стартовия състав голяма част от резервите, което през първото полувреме не се отрази добре на представянето на Берое.

Все тимът от Стара Загора откри резултата чрез Георги Андонов, но в края на първата част Руслан Иванов изравни. След почивката в игра се появиха Спас Делев и Елиаш, които подобриха представянето на Берое и заралии реализираха нови два гола. Техни автори станаха Андонов и Елиаш.

Срещата започна с натиск на домакините. В 10-ата минута Веселин Филипов центрира отдясно, топката бе избита от бранител на гостите, но в краката на Джоман, който стреля неточно. Секунди по-късно и Милисавлевич шутира в аут.

Така се стигна до 22-ата минута, когато банскалии за малко не изненадаха домакините. Атанас Чепилов излезе на добра позиция, преодоля стража на заралии Илко Пиргов, но вместо да стреля, опита подаване в малкия пеналт и Пенев изчисти топката.

Берое отговори с шутове на Том и Исмаил Иса, но в аут. В 40-ата минута домакините все пак откриха резултата след изпълнение на фаул от Георги Андонов, което намери долния десен ъгъл на Стойчев - 1:0 за Берое.

Радостта им не трая дълго, тъй като в 44-ата минута Банско изравни. Янислав Иванов стреля, Венци Василев изби пред голлинията. Топката се върна в Иванов, който подаде към Руслан Иванов и той с шут от дъгата на наказателното поле разстреля Пиргов.

Първата голова възможност за втората част се откри пред Станислав Костов в 49-ата минута, когато бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране от фаул, но ударът му с глава излезе в аут. Шест минути по-късно добър пробив на Филипов завърши с центриране към Делев, който засече с глава, но покрай вратата.

Футболистите на Петър Хубчев излязоха отново напред в резултата след втори гол на Георги Андонов, който вкара след разбъркване в наказателното поле на банскалии.

Всичко в двубоя можеше да приключи в 72-ата минута, когато Спас Делев стреля с глава от малкия пеналт, но нацели напречната греда.

Четири минути по-късно гостите останаха в намален състав след втори жълт и респективно червен картон за Костадин Слаев.

Численото неравенство даде бърз резултат. В 82-ата минута Делев намери Елиаш, който вкара за 3:1. Малко по-късно Иса пропуля добра възможност за четвърти гол.

До края на мача Хазуров можеше да върне едно попадение, но направи сериозен пропуск две минути преди да изтече редовното време.

БЕРОЕ - БАНСКО 3:1