Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Модена се измъчи срещу Молфета за 3:2! Сааткамп се развихри с 21 точки

Само няколко дни след като спечели Суперкупата на Италия, отборът на DHL (Модена) записа и първа победа в шампионата. И въпреки че волейболистите на треньора Анджело Лоренцети водеха с 2:0 гейма срещу Експривия (Молфета) в собствената си зала Пала Панини, то трябваше да се потрудят повече, за да спечелят с 3:2 (25:23, 29:27, 22:25, 21:25, 15:8) след 2 часа и 15 минути.

Проблемите за домакините обаче започнаха още в началото, след като сръбският национал Неманя Петрич напусна терена заради болки в глезена. И ако в първия гейм Модена сравнително лесно успя да спечели, то във втория трябваше да неутрализира четири геймбола, за да достигне до 29:27 и 2:0.

След това гостите от Молфета заиграха доста силно, загатвайки че отново искат да бъдат сред приятните изненади на сезона. И точно когато обратът бе все по-близо, в тайбрека домакините от Модена не оставиха никакви шансове (5:1 и 10:5 междинните резултати) на съперника, за да запишат първия си успех в първенството.

Феноменален мач изигра бразилският център на Модена Лукас Сааткамп, който заби 21 точки (1 ас, 3 блокади, 63 % в нападение) и логично бе избран за MVP. Френският национал Ървин Нгапет добави 19 (3 аса, 1 блокада, 44 % в атака), а Лука Ветори остана с 15 (2 аса, 2 блокади, 46 % в нападение).

Гостите от Молфета превъзхождаха съперника си на блокада (разлика, която им помогна да спечелят третия и четвъртия гейм) със 17:10, а бразилският нападател Жоао Рафаел де Барос реализира 20 точки (3 аса, 4 блокади, 46 % в нападение). Кубинците в тима - Фернандо Ернандес и разпределителят Рейдъл Иересуело - също бяха на висота, като първият направи 18 точки (1 ас, 2 блокади, 47 % в нападение), а плеймейкърът - 10 (2 аса, 5 блокади, 60 % в атака).