Радванска отряза пътя на Халеп за полуфиналите в Сингапур

Номер пет в основната схема Агниешка Радванска победи със 7:6 (5), 6:1 втората поставена Симона Халеп в мач от "Червената" група на Шампионата на WТА в Сингапур с награден фонд седем милиона долара.

Полякинята постигна първа победа на престижния турнир и попречи на румънката да се класира за полуфиналите. Двете тенисистки имат по един успех и две поражения и Халеп отпада от борбата за класиране на финал.

Радванска загуби подаването си още в първия гейм на срещата, но успя да изравни до 3:3. Финалистката от "Ролан Гарос" 2014 Симона Халеп пропусна три точки за пробив за 5:4 и след това загуби с 5:7 при последвалия тайбрек.

Полякинята взе солиден аванс от 4:1 с два пробива във втората част и това беше достатъчно за нея, за да спечели двубоя, елиминирал румънката от надпреварата.

Напред от тази група със сигурност продължава рускинята Мария Шарапова, която по-късно днес играе с Флавия Пенета. Италианката се нуждае от сет, за да си осигури място сред полуфиналистките. Единствено чиста победа за Шарапова ще класира Радванска напред.