Шампионът Нигерия се класира за четвъртфиналите на световното

Защитаващият титлата си Нигерия разгроми Австралия с 6:0 и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за юноши до 17 години в Чили. Виктор Осимен се отличи с хеттрик за африканците, а Келечи Нвакали от дузпа, Едидионг Есиен и Самуел Чуквуезе оформиха успеха.
За място на полуфинала Нигерия ще се изправи срещу трикратния шампион Бразилия. Тимът на "Селесао", който вчера елиминира Нова Зеландия с 1:0, пък търси първа от 2003 година.

Белгия също се класира за четвъртфиалите след успех с 2:0 над Република Корея. Йорн ван Камп и Мариас Верет вкараха до средата на втората част за победата на европейците, който играха с човек по-малко в последните 20-ина минути.

Азиатците имаха отлична възможност да се върнат в мача в 72-ата минута, но Сън У Лий пропусна отсъдената дузпа, за нарушението за която белгийският централен защитник Лоран Льомоан получи директен червен картон.