"Сан Паоло" отново ликува, Игуаин поведе при голмайсторите (видео)

Великолепната серия на Наполи продължава. Отборът на Маурицио Сари победи с 2:0 Палермо в междинния 10-ия кръг на Серия "А" и още веднъж показа, че има потенциал да се бори за титлата. "Небесносините" доминираха изцяло и само липсата на късмет в някои ситуации им попречи да зарадват феновете на "Сан Паоло" с по-убедителен успех.

Головете за Наполи вкараха Гонсало Игуаин и Дрис Мертенс във всяко от полувремената. За аржентинеца това беше осмо попадение през сезона и той излезе еднолично начело в подреждането при стрелците. Българският национал Ивайло Чочев беше резерва за Палермо, но се появи в игра в 78-ата минута на мястото на Ашраф Лазаар.

Наполи имаше 8 победи в предишните си 9 мача и 25 отбелязани гола. Палермо пък пристигна със самочувствие след равенството срещу Интер в предишния кръг. Сицилианци обаче можеха да се похвалят само с една победа на "Сан Паоло> при това през далечната 1951 година.

Още в 7-ата минута Игуаин беше близо до гола, но Стефано Сорентино изби удара му в корнер. След неговото изпълнение топката попадна на крака на Марек Хамшик, но халфът на домакините стреля неточно. Доминацията на Наполи даде резултат в 39-ата минута, когато Игуаин отправи хубав удар в далечния ъгъл и този път Сорентино нямаше какво да стори. За бившия нападател на Реал Мадрид това беше гол в 6-и пореден мач в Неапол.

Вратарят на Палермо задържаше тима си в мача със серия от блестящи спасявания, а на три пъти и гредите му помогнаха. Логиката обаче възтържествува в 80-ата минута и резервата Мертенс сложи точка на спора. Белгиецът направи хубав пробив и удвои преднината на Наполи.

Отборът на Сари е в серия от 5 поредни победи в първенството, а Палермо се смъкна до 12-ата позиция в таблицата.