Два бързи гола укрепиха Рома на върха (видео)

Рома записа пета поредна победа в Серия "А" и запази лидерската си позиция и след 10-ия кръг. "Джалоросите" не срещнаха особени проблеми с гостуващия Удинезе и се наложиха с 3:1, като до голяма степен решиха нещата в своя полза още до 10-ата минута с голове на Миралем Пянич и Майкон. През второто полувреме Жервиньо окончателно сломи съпротивата на "фриуланите", но те все пак стигнаха до почетен гол, дело на Сирил Теро.

В отсътвието на наказаните Мохамед Салах и Даниеле Де Роси с капитанската лента на Рома излезе Алесандро Флоренци. "Вълците" стартираха много силно и още в 4-ата минута откриха резултата. Хубава комбинация между Раджа Наинголан и Майкон завърши с пас към Пянич, който от десетина метра не сбърка. Малко по-късно бразилският ветеран се превърна от асистент в голмайстор, след като негов коварен удар изненада Орестис Карнезис.

До почивката нов пробив на Майкон осигури възможност на Флоренци да направи 3:0, но той шутира в аут. В 63-ата минута централният бранител Костас Манолас изведе Жервиньо, който с лекота прати топката в мрежата. Котдивоарецът отново демонстрира, че е в отлична форма и се разписа в пети пореден шампионатен двубой.

В 77-ата минута грешка в защитата на Рома позволи на Сирил Теро да вкара гола на честта за Удинезе. Отборът на Стефано Колантуоно обаче регистрира пета поредна загуба от "вълците" и се намира на незавидното 15-о място в класирането.