Мидълзбро триумфира на "Олд Трафорд", най-опитните провалиха Ман Юнайтед (видео)

Един от най-големите фаворити в битката за "Кепитъл Уан Къп" - Манчестър Юнайтед, отпадна на 1/8-финалната фаза на надпреварата след шокираща загуба с 1:3 (след дузпи) от Мидълзбро насред "Олд Трафорд". Двата отбора нe успяха да си отбележат гол в редовното време, като гостите бяха по-активни. Автогол на Дейли Блинд бе отменен заради засада на Кике, а удар на Джеси Лингард срещна гредата. В продълженията и двата тима пропуснаха добри възможности, а при дузпите най-опитните в селекцията на Луис ван Гаал - Уейн Рууни и Майкъл Карик, както и Ашли Йънг пропуснаха и в крайна сметка Мидълзбро триумфира с 3:1 пред 10 000 свои ентусиазирани привърженици.

Ван Гаал бе направил доста промени в своя състав - Серхио Ромеро беше на вратата, а младите Андреас Перейра, Джеймс Уилсън и Джеси Лингард също започнаха, както и Маруан Фелаини и Мемфис Депай.

Стюарт Даунинг се завърна след контузия в отбора на Мидълзбро. Иначе мениджърът Айтор Каранка бе направил пет промени в своя състав.

Изненадващо гостите, които бяха подкрепяни от 10 000 свои привърженици на "Олд Трафорд", пропуснаха първата голова възможност, която се откри в 16-ата минута. Отбраната на Юнайтед не успя да изчисти добре един корнер пред вратата на Ромеро, топката се върна в наказателното поле, където Нсуе опита изстрел със задна ножица, но вместо това изведе Френд в много чиста позиция. Последният обаче не успя да преодолее Ромеро от 2-3 метра.

Чак в 41-ата минута Юнайтед успя да затрудни за първи път сериозно отбраната на гостите. Фелаини овладя добре на гърди и стреля с десния крак от малкото наказателно поле, но Френд блокира удара му в решаващия момент. Веднага след това Ромеро трябваше за втори път да спасява вратата си след страхотен шут на Даунинг.

Представянето на "червените дяволи" през първата част бе като цяло разочароващо, като играчите на Ван Гаал така и не успяха да затруднят Мехиас.

В 53-ата минута Депай стреля по земя от голяма дистанция, топката изглеждаше безпроблемна за Мехиас, но той я изпусна за миг, след което успя да я улови пред голлинията. Пет минути след това коженото кълбо бе в мрежата зад Ромеро. Кике стреля по диагонала, топката рикошира в гредата, след което Блинд по много комичен начин я заби във вратата. Попадението обаче бе отменено заради засада на испанеца. В 66-ата минута отбраната на Юнайтед попадна в нова нелепа ситуация, след като Блинд върна към Ромеро, който нескопосано опита да отиграе с крак и за малко не си отбеляза автогол.

Двайсетина минута преди края домакините претендираха за дузпа, след като топката срещна ръката на Аяла след центриране на Дармиан, но Лий Мейсън подмина ситуацията.

В заключителните минути двата отбора пропуснаха куп положения. Първо удар на Лингард срещна гредата, а Ледбитър и Даунинг пропиляха две чудесни възможности за Боро, като и в двете ситуации много добре се намеси Ромеро.

През първото продължение Фелаини бе най-близо до гола, като той претендираше и за дузпа в тази ситуация. Във второто продължение Перейра стреля встрани. Още една претенция имаха домакините за 11-метров наказателен удар - отново за игра с ръка на Аяла, каквато за втори път в този двубой бе факт. Мейсън отново подмина положението.

В последната минута Марсиал и Фелаини пропуснаха последователно две чудесни възможности да стрелят отблизо с глава, но и двамата не бяха точни. Така се стигна до дузпи.

При тях Уейн Рууни, Майкъл Карик и Ашли Йънг пропуснаха за домакините. Единственият играч на Юнайтед, който реализира 11-метров наказателен удар, бе младият Андреас Перейра. За Боро точни бяха Ледбитър, Даунинг и Гибсън. Пропуск направи само Дейвид Нюджънт, но това не се оказа фатално за гостите, които продължават на 1/4-финал, където ще срещнат Евертън.

Манчестър Юнайтед - Мидълзбро 1:3 след дузпи

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Дармиан, Смолинг, Блинд, Рохо (61'-Йънг), Карик, Фелаини, Перейра, Лингард, Уилсън (46'-Рууни), Депай (71'-Марсиал)

Мидълзбро: Мехиас, Калас, Аяла, Гибсън, Френд, Ледбитър, Стивънс (114'-Клейтън), Нсуе, Даунинг, Де Пена (79'-Зукулини), Кике (84'-Нюджънт)